Medyazap | Güncel Haberler

Beyaz Saray'da IŞİD tehdidi!

16 Ağustos 2014
140 kez görüntülendi

 

Twitter’da Beyaz Saray’ın önünde IŞİD bayrağının bulunduğu bir fotoğrafın yayınlanması, ABD’nin ‘IŞİD tehdidi altın da mı?’ sorularınıda beraberinde getirdi.

ABDIŞİD’e karşı hava saldırıları düzenlemeye devam ederken, Beyaz Saray’ın önünde IŞİD bayrağıyla çekilmiş bir fotoğrafın Twitter’dan paylaşılması üzerine yetkililer harekete geçti. Yetkililer, “ABD buradayız, hedefimizin yanındayız, yakında” yazısıyla paylaşılan fotoğrafın sahibini arıyor.

Daily Mail’in haberine göre, 9 Ağustos’ta paylaşılan, ancak daha sonra kaldırılan fotoğraf, bir başka IŞİD hesabı tarafından “Eyaletlerinizdeyiz, kentlerinizdeyiz, sokaklarınızdayız. Nerede olursanız olun hedefimizdesiniz” yazısıyla yeniden paylaşıldı.

DAHA ÖNCE DE CHICAGO’DAN PAYLAŞILMIŞTI

Buna benzer olarak 20 Temmuz’da da Chicago’dan bir fotoğraf paylaşılmıştı. “IŞİD askerleri yakın zamanda buradan geçecek” yazısıyla paylaşılan fotoğrafın sahibi de henüz bulunamadı. ABD’nin Gizli Servis sözcüsü Ed Donovan, ABC News’a yaptığı açıklamada, “Fotoğrafın farkındayız ve gerekli önlemleri alacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz